ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235344
*
nr 1423 5344
Spegel
förgylld ram, 84x70 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 19:04:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/10 19:20:56
1
500 kr
4/10 08:38:19
2
600 kr
4/10 08:38:44
2
800 kr
4/10 18:43:48
3
700 kr
4/10 18:43:48
2
800 kr (Budbetjänt)
4/10 18:44:05
3
900 kr
4/10 18:59:10
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5344
Spegel
förgylld ram, 84x70 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/10 19:20:56 | 1 | 500 kr |
4/10 08:38:19 | 2 | 600 kr |
4/10 08:38:44 | 2 | 800 kr |
4/10 18:43:48 | 3 | 700 kr |
4/10 18:43:48 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
4/10 18:44:05 | 3 | 900 kr |
4/10 18:59:10 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld ram guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53